Collection: Preserved Flowers Bouquets
Preserved flowers are fresh cut flowers which undergone a unique preservation process that
leave the flowers looking natural by maintaining their original bloom and will last several months to a year.
Preserved Flower Care Tips:
Keep them away from direct sunlight, and DO NOT wet them. A humid environment could reduce its lifespan.
Do not press, bend or squash the petals or stems. They are delicate and can be damaged easily.
Keep them away from direct sunlight, and DO NOT wet them. A humid environment could reduce its lifespan.
Do not press, bend or squash the petals or stems. They are delicate and can be damaged easily.
-
Single Stalk Preserved Bouquet (Pink)
- Regular price
- from $45.00
- Sale price
- from $45.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Single Stalk Preserved Bouquet (Purple)
- Regular price
- from $45.00
- Sale price
- from $45.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Single Stalk Preserved Bouquet (Red)
- Regular price
- from $45.00
- Sale price
- from $45.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Dreamy Preserved Bouquet
- Regular price
- from $48.00
- Sale price
- from $48.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Cotton x Lavender
- Regular price
- from $30.00
- Sale price
- from $30.00
- Regular price
-
$38.50 - Unit price
- per
Sold out -
Dusty Blue Preserved Bouquet
- Regular price
- from $45.00
- Sale price
- from $45.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Elegant Preserved Roses
- Regular price
- $99.00
- Sale price
- $99.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pinky preserved
- Regular price
- from $45.00
- Sale price
- from $45.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
9 stalk blue preserved bouquet
- Regular price
- $120.00
- Sale price
- $120.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Single Stalk Black Preserved
- Regular price
- $30.00
- Sale price
- $30.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
5 Preserved Red Rose Bouquet
- Regular price
- $88.00
- Sale price
- $88.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out